Rektorat, 14.09.2017

Radni skup BESTSDI na Filozofskom fakultetu

Na Filozofskom fakultetu Univerziteta Crne Gore u Nikšiću održava se 14. i 15. septembra 2017. godine radni skup BESTSDI, projekta, koji finansira Evropska unija u okviru programa Erasmus+ Ključna akcija 2, Izgradnja kapaciteta u području visokog obrazovanja (Erasmus+ KA2 CBHE).

Na skupu će se okupiti 50 nastavnika i eksperata iz 16 akademskih institucija, partnera na projektu iz Albanije, Belgije, Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Kosova, Makedonije, Njemačke, Srbije, Švedske i domaćina Crne Gore koji će raditi na uvođenju novih sadržaja u univerzitetske studijske programe u regiji iz područja infrastrukture prostornih podataka.

U okviru projekta provedena je i nabavka informatičke opreme za geoinformatičku učionicu, koja će biti dostupna studentima od 15. 09. 2017. godine, na Studjskom programu za geografiju Filozofskog fakulteta.