Medicinski fakultet, 11.03.2017

Biografija - Lukač Džana

Džana Lukač rođena je 30.08.1992. Osnovnu školu ’Maksim Gorki’ i Srednju medicinsku školu završila je u Podgorici, kao dobitnica diplome ’Luča’ i đak generacije. Farmaceutski fakultet u Podgorici upisala je 2011. godine, a diplomirala je 2016. godine sa prosječnom ocjenom B (9.34). Dobitnica je Godišnje studentske nagrade Medicinskog fakulteta. Pripravnički staž je obavila u apoteci ’Montefarm’, veledrogeriji ’Montefarm’, fabrici ljekova ’Hemomont’, bolničkoj apoteci i Agenciji za ljekove i medicinska sredstva. Učestvovala je na Kongresu farmaceuta 2015. godine u Bečićima. Govori engleski i turski jezik i odlično poznaje rad na računaru.

Zaposlena je kao specijalizant kliničke farmacije u Centru za medicinsko snabdijevanje Kliničkog centra Crne Gore i na Medicinskom fakultetu kao saradnik u nastavi na predmetu Farmakologija.

Trenutno je student specijalističkih studija za zdravstvene radnike na Farmaceutskom fakultetu Univerziteta u Beogradu.